Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 10 januari 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Idrottsgymnasium

Besöksadress
Swedbank Stadion
Eric Perssons väg 41, Ingång F

Postadress
Malmö Idrottsgymnasium
Swedbank Stadion
Eric Perssons väg 41
217 62 Malmö

Reception
040-34 67 41
malmo.idrottsgymnasium@
malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning & administration

ADMINISTRATION
Ekonomi, elevregistrering, betyg och busskort
Kenny Hjelm
040-34 67 41
kenny.hjelm@malmo.se

REKTOR
Ansvarig för NA och SA
Martina Larsson
040-34 61 91 martina.larsson@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Ansvarig för EK, HA, Språkintroduktion och Gymnasiesärskola
Tomas Darwish
0729-72 13 82
tomas.darwish@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Louise Göransson
040-34 67 21
louise.goransson@malmo.se

Besökstid: mån–tors, kl. 8-16.

KURATOR
Sara Lindell
0733-03 25 78
sara.lindell@malmo.se

Besökstid: mån–ons och fre.

SPECIALPEDAGOG
Emma Haraldson
0708-45 28 04
emma.haraldson@malmo.se

Besökstid: ons–tors.

Studie- och yrkesvägledning /
Idrottsansvarig

SYV
Mikaela Thuresson
040-34 67 14 /  0768-54 66 85
mikaela.thuresson@malmo.se

IDROTTSANSVARIG
Claes Örberg
0733-40 58 10 / 040-34 66 69
claes.orberg@malmo.se

Idrottssamordning

Barbro Sandor
Fotboll barbro.sandor@malmo.se

Annika Kroon
Basket annika.kroon3@malmo.se

Tomas Darwish
Handboll
tomas.darwish@malmo.se

Håkan Ericsson
Innebandy och ishockey
hakan.ericsson@malmo.se

Kristina Ingelsberg
Individuella Idrotter
kristina.ingelsberg@malmo.se

Claes Örberg
Enskilda elever
claes.orberg@malmo.se

Foto: Freddy Billqvist

På malmo.se använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor.

Vad är kakor?