Malmö Stad Logotyp

Uppdaterad: 04 september 2018

Kontaktuppgifter

Hitta till Malmö Idrottsgymnasium

Besöksadress
Swedbank Stadion
Eric Perssons väg 41, Ingång F

Postadress
Malmö Idrottsgymnasium
Swedbank Stadion
Eric Perssons väg 41
217 62 Malmö

Reception
040-34 67 41
malmo.idrottsgymnasium@
malmo.se

ANMÄLAN FRÅNVARO
Tel: 040-684 94 42

Sjukanmälan är obligatorisk.

INLOGGNING VÅRDNADSHAVARE

Logga in på Dexterlänk till annan webbplats, öppnas i nytt fönster

Skolledning & administration

ADMINISTRATION
Ekonomi, elevregistrering, betyg och busskort
Kenny Hjelm
040-34 67 41
kenny.hjelm@malmo.se

VAKTMÄSTERI/IT
Nikola Petric
0768-53 91 61

REKTOR
Christian Fegler
Ansvarig för EK och HA
0723-50 28 40
christian.fegler@malmo.se

BITRÄDANDE REKTOR
Martina Larsson
Ansvarig för NA och SA
0708-259 753
martina.larsson@malmo.se

Tomas Darwish
Ansvarig för Språkintroduktion och Gymnasiesärskola
0729-72 13 82
tomas.darwish@malmo.se

SEKTIONSCHEF
Marina Glisovic
0733-59 60 40
marina.glisovic@malmo.se

Elevhälsa

SKOLSKÖTERSKA
Louise Göransson
040-34 67 21
louise.goransson@malmo.se

Besökstid: mån–tors, kl. 8-16.

SPECIALPEDAGOG
Emma Haraldson
0708-45 28 04
emma.haraldson@malmo.se

Besökstid: ons–tors.

Studie- och yrkesvägledning /
Idrottsansvarig

SYV
Karin Holmegaard
040-34 67 14 /  0768-54 66 85
karin.holmegaard@malmo.se

IDROTTSANSVARIG
Claes Örberg
0733-40 58 10 / 040-34 66 69
claes.orberg@malmo.se

Idrottssamordning

Barbro Sandor
Fotboll barbro.sandor@malmo.se

Annika Kroon
Basket annika.kroon3@malmo.se

Tomas Darwish
Handboll
tomas.darwish@malmo.se

Håkan Ericsson
Innebandy och ishockey
hakan.ericsson@malmo.se

Kristina Ingelsberg
Individuella Idrotter
kristina.ingelsberg@malmo.se

Claes Örberg
Enskilda elever
claes.orberg@malmo.se

Foto: Freddy Billqvist